UA ГРН
Українська

ГРН

English

EUR

Polish

PLN

Cart0
What to give a baby for baptism: 5 gift ideas What to give a baby for baptism: 5 gift ideas

What to give a baby for baptism: 5 gift ideas

3 read min.3 read min.
May, 2024May, 2024

Chrzciny to jedno z pierwszych dużych uroczystości dla dziecka. Pamięć o tym symbolicznym dniu jest przechowywana w rodzinie przez wiele lat. Dlatego najlepiej wybrać taki prezent, który stanie się częścią tych wspomnień i podkreśli ważność wydarzenia. Przed rozpoczęciem poszukiwań radzimy zapytać rodziców dziecka o ich priorytetach. Ostatnio popularne stały się listy życzeń, w które rodzice wpisują swoje preferencje i niezbędne drobiazgi dla ich dziecka. Jeśli takiej listy nie ma, to goście i rodzice chrzestni muszą polegać na własnym doświadczeniu i wyobraźni. Zebraliśmy pięć korzystnych dla wszystkich opcji prezentów na chrzciny, które będą przyjemne i przydatne dla dziecka i jego rodziców.

Pomysły na prezenty od rodziców chrzestnych i gości

 1. Prezenty na religijny temat. Chrzest jest nierozerwalnie związany z tradycją Kościoła. Dlatego dobrym prezentem byłby krzyżyk na łańcuszku dla chłopca, zawieszkę – dla dziewczynki, lub książka z opowieściami biblijnymi, ikona (obraz). Najczęściej takie prezenty wybierają rodzice chrzestni dla chrześniaczka lub chrześniaczki. Te rzeczy są nie tylko wypełnione duchowym znaczeniem, ale mogą być również przekazywane i stać się rodzinną pamiątką. Jeśli wybierasz krzyżyk (lub zawieszke) na prezent, radzimy dokupić do niego dekoracyjną haftowaną poduszeczkę. W ten sposób otrzyma on specjalne honorowe miejsce w szkatułce z biżuterią;
 2. Biżuteria złota lub srebrna. Kolczyki dla chrześniaczki, zawieszka lub bransoletka dla chrześniaczka. Lub komplet biżuterii. To cenny i trwały prezent, który można także spersonalizować, jeśli zamówisz dodatkowy grawer.
 3. Zabawki. Weź pod uwagę, że będzie wielu chętnych do składania życzeń dla dziecka z okazji Chrztu. A maluch na pewno dostanie od gości mnóstwo zabawek. Dlatego przed zakupem lepiej skonsultować się z rodzicami, aby uniknąć powtórzeń. Radzimy wybrać zabawki edukacyjne lub uzupełnić prezent gryzakiem. Na pewno się przyda, bo prędzej czy później u wszystkich dzieci pojawiają się pierwsze zęby;
 4. Ramka na zdjęcia lub album na zdjęcia. Nic tak nie zachowuje niezapomnianych chwil lepiej niż fotografie. Kupując taki prezent, pomożesz młodym rodzicom częściej wracać do szczęśliwych wspomnień. Odpowiednio dobrana ramka stanie się harmonijnym elementem każdego wnętrza;
 5. Certyfikat podarunkowy. Uniwersalny prezent dla chłopców i dziewczynek. Jeśli nie jesteś pewien, co podarować, a rodzice dziecka nie mają listy życzeń, to certyfikat jest najlepszą opcją na prezent. Oprócz standardowych certyfikatów w sklepach odzieżowych i w sklepach z zabawkami można wybrać ciekawsze. Na przykład próbna lekcja pływania dla maluchów, wycieczka do centrum rozrywki dla dzieci, a nawet lekcja angielskiego dla niemowląt. Oczywiście warto wziąć pod uwagę wiek dziecka oraz okres ważności certyfikatu. Przecież zajęcia rozwojowe na pewno nie będą interesujące dla niemowlaka, który nie ma nawet pół roku.

 

Niezależnie od tego, jaki prezent wybierzesz, pamiętaj, że najważniejsze jest aby on był od szczerego serca. Kieruj się miłością i troską, a wtedy Twój prezent będzie ciepłym wspomnieniem i wsparciem dla chrześniaczka lub chrześniaczki przez całe życie.

Komu jeszcze daje się prezenty z okazji Chrztu?

Oprócz najważniejszego uczestnika uroczystości, w niektórych rodzinach zwyczajem jest wręczanie prezentów rodzicom chrzestnym od chrześniaków. Najczęściej są to symboliczne, przyjemne drobiazgi. Oczywiście najlepiej, gdy te drobiazgi mają również praktyczne zastosowanie i są używane na co dzień. Oferujemy następujące opcje upominków dla rodziców chrzestnych:

 • Kubki. Kubki z napisami tematycznymi przypadną do gustu każdemu. W końcu absolutnie wszyscy ludzie, których znamy, piją herbatę lub kawę.
 • Ramki na zdjęcia. Jedyne czego potrzebujesz, to wybrać taką, która będzie pasować do wnętrza pokoju bliskiej Ci osoby. Możesz natychmiast wydrukować i wstawić zdjęcia chrześniaczka/-czki z rodzicami chrzestnymi i pamiętny prezent jest gotowy;
 • Ręczniki. Ręczniki z indywidualnym haftem również należą do rzeczy, które przydadzą się w życiu codziennym i będą przyjemne dla duszy i ciała. Dodatkowo możesz wybrać dowolny haft, tu ogranicza Cię tylko twoja własna wyobraźnia.

Podaruj swoim bliskim coś, co na długo wywoła w nich przyjemne emocje i uśmiechy. Bo wspólne szczęśliwe chwile to najcenniejsza rzecz w życiu człowieka.

  Your Cart
  Your cart is emptyReturn to Shop