Коли настає час підготовки до хрестин, багато батьків хвилюються, як вибрати одяг малюку, щоб був гарним, зручним та відповідав церковним канонам. Ми шиємо одяг для хрестин уже 12 років, тисячі батьків довірили нам створення святкового вбрання для своїх малюків. У цій статті ми зібрали весь свій досвід та розкажемо, на що потрібно звернути увагу при виборі одягу на хрестини.
Для початку потрібно визначитись, у якому одязі ви б хотіли хрестити малечу. Зазвичай дітей одягають у святкові комплекти світлого кольору, які можуть бути однотонними, або прикрашеними вишивкою чи мереживом. Проте іноді батьки обирають просту білу сорочку і чепчик. У деяких регіонах такий одяг ще називають хрестильною льолею. Це універсальне вбрання, яке підходить як хлопчикам, так і дівчаткам. Якщо ж вам більш до вподоби костюм, то стандартний комплект одягу для хлопчика складається з:
Для дівчаток мінімальний костюмчик це:
Також на хрестинах знадобиться крижма, а щоб малюку було комфортно, як у мами в животику, радимо закутати дитину в конверт. Повний набір для хрещення з усіма необхідними аксесуарами можна придбати у нашому магазині.
Коли ви визначитеся з тим, у що б ви хотіли одягнути дитину, зверніть увагу на пункти, які варто врахувати при виборі комплекту. Одяг на хрестинах має відповідати певним критеріям. Коли дитині зручно й добре, то вірогідність того, що маля тихенько сопітиме та бачитиме солодкі сни протягом всього обряду – зросте в рази.
Пора року. Якщо хрещення планується взимку, ранньої весни або пізньої осені, обирайте одяг утеплений флісом чи плюшем. Зверніть увагу на теплі конверти та крижми. Зокрема на крижми-рушники, які миттєво вбирають вологу. Навіть у прохолодному храмі маляті буде сухо та комфортно.
Якщо хрестини відбудуться влітку, придбайте бавовняний або лляний костюмчик для хлопчика чи сукенку для дівчинки. Також можна доповнити образ легким конвертом без підкладки, який захистить малечу від вітру.
Склад тканини. Обирайте виключно натуральні тканини: льон, бавовна, домоткане полотно. Одяг може мати оздоблення з синтетичних матеріалів, проте вони не повинні торкатися шкіри малюка. Уточніть у виробника, з яких матеріалів пошите вбрання. Не варто спокушатися на красиву сукню, якщо згодом доведеться лікувати попрілості та подразнення.
Крій. Протягом Таїнства хрещення священик помазує ручки, ніжки, голову та груди дитини. Хрестильний одяг повинен мати легкий доступ до цих зон. Саме тому, усі дівчачі набори нашої майстерні мають штанці, а не колготки.
Стиль. Подумайте, що б ви хотіли зробити з одягом та аксесуарами після хрестин. Хтось акуратно складає все в коробку і зберігає, як памʼять. А комусь важлива практичність, тому крижми та наряди використовуються після хрестин. Обидва варіанти чудові. Якщо ви схильні до другого, подумайте про свята, які ви можете відвідати найближчим часом. І в що б ви одягнули на них дитину. Так ви зможете обрати класичний чи народний варіант комплекту.
Розмір. Діти дуже швидко ростуть, тому купуйте одяг не більше ніж за два тижні до події. Проте й не беріть занадто великий розмір “на виріст”. Дитині може бути незручно в занадто вільному одязі. Та й тримати так малюка в церкві не дуже комфортно. Найкраще перед покупкою заміряти зріст, розмір ніжки й уточнити в консультанта, який саме комплект підійде малюку.
І, головне, одяг має вам подобатися. Адже хрестини – один із найщасливіших днів у житті. Хай у цей день усе приносить радість.